Az NKFIH hírleveleinek megjelenítésével szeretnénk hozzájárulni a közvetlen innovációs szakpolitikai irányok megismeréséhez, elősegítve ezzel a helyi ökoszisztéma szereplőivel való együttműködések kialakítását, erősítését, és új szakmai alapok létrehozását. Oldalunkon keresztül folyamatos és részletes információkhoz juthat a hazai és nemzetközi innovációs pályázatokról, forrásokról.
NEMZETKÖZI MENTORING A MAGYAR STARTUPOKNAK
Új fejezet nyílik a magyar startupok történetében. Az itthon is elérhető mentorprogramok mellett most 7 új ország és 12 nemzetközi mentor és szakértő csatlakozásával bővül a hazai startupok számára elérhető, magas minőségű szakmai segítség. A cél az, hogy a fiatal vállalkozások megfelelő tudással lépjenek a külpiacokra – az USÁ-tól egészen az Arab Emírségekig.
NEMZETKÖZI MENTORÁLÁS
Mit szólnál ahhoz, ha közvetlen mentor kapcsolatod lenne az USÁ-tól kezdve az Emírségekig? Olyan emberekre gondolunk, akiket akár személyesen is felkereshetsz, hogy segítsenek neked és a startupodnak nemzetközi piacra lépni. Jól hangzik? Bemutatjuk neked az INPUT Nemzetközi Mentoring szolgáltatását!
A Nemzetközi Mentoring célja, hogy hidat képezzünk közted és külföldi célpiacod között. A kezdeti lépések során olyan támaszt nyújtunk számodra, amivel magabiztosabban tudsz majd döntéseket hozni.
NEMZETKÖZI MENTORÁLÁSI SZOLGÁLTATÁSSAL BŐVÜLT AZ INPUT PROGRAM
Nemzetközi mentorálási szolgáltatással bővült az INPUT Program, így jelenleg hét ország tizenkét nemzetközi mentora révén biztosít térítésmentes szakmai támogatást a külpiacra lépés előtt álló magyar startupok számára - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára pénteken, a tárca közleménye szerint.
Solymár Károly Balázs hozzátette: az egyedülálló, több alkalomból álló mentorálás során a vállalkozások széles kapcsolatrendszerrel és tapasztalattal rendelkező szakemberektől kaphatnak információkat az adott célpiacról, majd tanulmányút keretében a gyakorlatba is átültethetik megszerzett tudásukat.
A nemzetközi mentorjelöltek több napos, gyakorlatorientált képzésen vesznek részt, melynek keretében megismerhetik a magyar innovációs ökoszisztéma jellemzőit, elsajátíthatják a mentoráláshoz szükséges szakmai tudást, valamint működő magyar startupok esettanulmányain keresztül élesben is kipróbálhatják a mentorálási eszköztárat.
A folyamatosan bővülő nemzetközi hálózat jelenleg 12 mentorból áll, akik az Amerikai Egyesült Államokból, Németországból, Lengyelországból, az Egyesült Arab Emírségekből, Georgiából, Moldovából és Ausztriából segítik a magyar vállalkozásokat.
Az INPUT Program jelenleg mintegy 80 tagot számláló, országos pro bono mentorhálózatot épített ki Magyarországon. A mentorjelöltek több napos szakmai képzést és vizsgát követően válhatnak INPUT Mentorrá, akiket később további szakmai programok segítenek a fejlődésben. A program hozzájárult ahhoz, hogy az ENSZ 2018-ban Global Best Practice elismeréssel illette az INPUT Program tevékenységét. A térítésmentes mentori szolgáltatást a már fejlett, nemzetközi piacra lépés előtt álló startupok vehetik igénybe az INPUT Program weboldalán keresztül, a mentorálási folyamat zárásaként pedig tanulmányúton vehetnek részt az adott célpiacon - olvasható az ITM közleményében.
A Magyar-Török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása címmel az NKFIH pályázatot hirdet: 2020-1.2.4-TÉT-IPARI (alkód: 2020-1.2.4-TÉT-IPARI-TR)
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja
- a magyar-török kutatás-fejlesztési együttműködések ösztönzése,
- a magyar vállalatok piacképességének növelése,
- a magyar szerepvállalás erősítése nemzetközi szinten,
- a kutatói és ipari szféra KFI együttműködésének ösztönzése innovatív piac-közeli projektek támogatásával, amely révén prototípus vagy új termék, technológia, szolgáltatás fejlesztésére kerül sor,
- nemzetközi K+F projektekben való részvétel hazai hasznosulásának elősegítése.
A pályázat fókusztémái az alábbiak lehetnek:
- Egészségipar, gyógyszerészeti kutatások, biotechnológia
- Fizika (különösen lézerfizika és nagy energiájú részecskefizika)
- Energetika (különösen a megújuló energiák)
- Információs és kommunikációs technológiák (különösen a mesterséges intelligencia és 5G technológiák területe)
- Biokémia, genetika és molekuláris biológia
- Műszaki tudományok (különösen csatlakoztatott és autonóm járművek, robotika és mechatronikai rendszertechnológiák, gyári automatizálási rendszerek)
- Agráripar és élelmiszeripari technológiák
A támogatási kérelmek (elektronikus) benyújtása a kitöltő program élesítésétől 2021. február 12-én 12:00-ig lehetséges.
További részletes információ az alábbi linken érhető el:
Megjelent az NKFIH Kutatásfejlesztés és Innováció Magyarországon című kiadványa, mely a hazai K+F+I szektor jelenlegi helyzetéről és folyamatairól ad objektív képet, a KSH adatai és uniós források alapján.
A brosúra az alábbi linkről elektronikusan is letölthető: https://nkfih.gov.hu/hivatalrol/kiadvanyok-publikaciok/hivatal-kiadvanyai
Zalaegerszeg, 2020. május 29., péntek (MTI) - A kormány szerdán elfogadta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kutatás-fejlesztési és innovációs stratégiáját, amelynek részeként péntektől több mint 53 milliárd forint összegű pályázati lehetőség nyílt meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 145 milliárdos keretösszegéből - mondta az innovációs és technológiai miniszter pénteken Zalaegerszegen.
Palkovics László kifejtette: a négy új pályázat az "innovációs lánc" minden szereplőjét érinti, támogatást nyerhetnek a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv), a nagyvállalatok, az egyetemek és a vállalkozások közötti együttműködések is. A kiírások a munkahelyteremtést, a meglévő munkahelyek megőrzését és kiemelten a kkv-k kutatás-fejlesztési, innovációs képességének erősítését szolgálják. (https://nkfih.gov.hu/hivatalrol/utolso-hirlevel)
2020. május 29-én az NKFIH több innovációval kapcsolatos pályázatot hirdetett:
Kkv start innováció:
A Pályázati Felhívás célja a mikro- és kisvállalkozások innovációs tevékenységének ösztönzése piacorientált innovációs projektjeik támogatásával. A vállalkozások az önállóan megvalósított, a támogatás megtérülését valószínűsítő alábbi célokból választható innovációs projektjeikre kaphatnak támogatást:
- humán erőforrás bevonásával a vállalkozásban innovációs folyamat(ok) elindulása megtörténik vagy
- humán erőforrás bevonásával adaptív innovációs tevékenység történik, vagy
- humán erőforrás bevonásával, legalább a vállalkozás szintjén újdonságnak tekinthető és üzletileg hasznosítható prototípus, termék, technológia vagy szolgáltatás kifejlesztése történik.
Az igényelhető támogatás mértéke:
A rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg 12 milliárd forint. A támogatás mértéke maximum 60%. Az igényelhető támogatás összege minimum 10 millió Ft, maximum 20 millió Ft.
További információ az alábbi linken érhető el:
https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/kkv-start-innovacio-2020-111-kkv-start/palyazati-felhivas
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében:
A pályázati felhívás célja a szellemi alkotások hazai, és/vagy nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló tevékenységek támogatása.
Az igényelhető támogatás mértéke
A rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg 80 millió forint. A támogatás mértéke 100%.
Támogatási kérelmenként az igényelhető támogatás összege tevékenységtől függően 100 000 Ft és 7 500 000 Ft között van.
További információ az alábbi linken érhető el:
https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/szellemi-alkotasok-szellemi-tulajdon-vedelme-2020-113-iparjog/palyazati-felhivas
Az egyesült királyságban, németországban és ausztriában egyetemi tanulmányokat folytató magyar hallgatók hazai nyári gyakorlatának támogatása:
A pályázati felhívás célja, hogy az Egyesült Királyság, Németország és Ausztria egyetemein tanuló tehetséges, magyar állampolgársággal rendelkező diákok nyári gyakorlat keretében bekapcsolódjanak a hazánkban működő vállalkozások, elismert felsőoktatási és kutatóintézeti kutatócsoportok kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységébe, ezáltal a gyakornokok alkalmazhatják megszerzett tudásukat, megismerhetik a vállalatok, illetve az egyes kutatócsoportok működését és ötleteikkel hozzájárulhatnak a vállalat, illetve kutatócsoport sikeréhez, továbbá betekintést nyerhetnek a hazai munkaerőpiac által kínált lehetőségekbe.
Az igényelhető támogatás mértéke:
A rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg 50 millió forint. A támogatás mértéke 100%. Támogatási kérelmenként és gyakornokonként az igényelt vissza nem térítendő támogatás összege maximum 1.500.000,- Ft (500.000,- Ft/hónap). Amennyiben a foglalkoztatás időtartama nem egész hónap, úgy az 500.000-, Ft egységköltség arányosan számítandó.
További információ az alábbi linken érhető el:
https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/egyesult-kiralysagban-nemetorszagban-ausztriaban-tanulok-hazai-nyari-gyakorlatanak-tamogatasa-2020-121-gyak/palyazati-felhivas
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása:
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja a vállalkozások versenyképességének javítása piacorientált kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeik támogatásával, az alábbi konstrukciókban:
- „A” alprogram: A vállalkozások önállóan vagy konzorciumban partnerek bevonásával megvalósított, piaci potenciállal rendelkező, a támogatás megtérülését valószínűsítő KFI projektjeinek támogatása. A vállalkozások KFI projektjeik sikeres megvalósításával új üzleti lehetőségeket alapoznak meg.
- „B” alprogram: A vállalkozások konzorciumban megvalósított KFI projektjeinek támogatása, melyhez konzorciumi tagként bevonhatnak kutató-tudásközvetítő szervezeteket is. Nagy jelentőségű és összetett kutatás-fejlesztési és innovációs feladatok megoldásának támogatása a szakterület szakmailag kiemelkedő szereplőinek részvételével. A támogatással létrejövő eredmények a gazdaságban és a társadalmi élet egyéb területein hasznosulva, létező, fontos problémák megoldásához járulnak hozzá az erőforrások, ráfordítások ésszerű fókuszálásával, jelentős gazdasági, társadalmi hasznot biztosítva.
információ: „Tájékoztatjuk a pályázókat, hogy a felhívásra beérkezett támogatási igények összesített értéke meghaladta a rendelkezésre álló keretösszeg két és félszeresét, ezért az NKFI Hivatal a beadás lehetőségét – a felhívásban közölt információknak megfelelően – a végső benyújtási határidő lejárta előtt, 2020. június 6-án 10.25 órakor lezárta.”
A kiírás az alábbi linken érhető el:
https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/piacvezerelt-kfi-projektek-tamogatasa-2020-112-piaci-kfi/palyazati-felhivas